Kullanıcı Adı: Şifre:
Sitemizde 761 üye 277 yorum 291 meslek 244 haber bulunmaktadır. İş defterinde ise 4103 başlık altında 4809 yorum bulunmaktadır.

Hukuk

Hukuk, toplumun veya bireylerin iyiliğini sağlamak amacıyla geliştirilen ve kanun koyucunun (devlet) ve yine bireylerin oluşturduğu kamunun gücüyle desteklenen kaide, hak ve kanunların bütünüdür. Bir başka deyişle hukuk toplumsal yaşamın düzenidir. Bireylerin kendi aralarında, bireylerin devletlerle veya devletlerin devletlerle olan veya olacak olan ilişkilerini düzenlemeye yarayan araçlar bütünüdür. Dolayısıyla şikayeti yapan, şikayeti kabul eden, şikayete mevzu olan bahsi inceleyen kurumlar olduğu gibi, belgelerin asıllığının onaylanması ve ikili her türlü ilişkinin kayıt altına alınmasını sağlayan kurumları da mevcuttur.

Hukuk MESLEKLERİ
Tüm Hukuk Meslekleri
Hukuk alt mesleklerinden birine kayıtlı olan üyelerimiz


Hukuk hakkında yorumlar
2009-08-03 21:13:07

devletin bir kurumundan alınmış bir belgeyi devletin bir başka kurumuna vermek için o belgeyi devletin bir başka temsilcisine onaylatmanız için uğramanız gereken adres..öğrencilerin çilesi..

xenon (29, İstanbul, Jeoloji Mühendisi)

2009-08-02 17:36:38

Türkiye de ki bürokrasinin baş aktörlerinden biri. Bugünlerde çıkan kanunla insanların çok da fazla rağbet göstereceğini düşünmediğim meslek grubu. ancak bir belgeyi onaylatmak için verilen paranın büyük bir kısmınında devlete vergi olarak gittiğini genelde insanların bilmediği meslek.

HasanBasri (32, İstanbul, Komiser)

2009-08-02 17:31:19

Hakim, Savcı, Avukat... Bu üç meslek grubu yargının üçlü sac ayağını oluştururlar. Genellikle bu üç meslek grubundaki insanların karakteristik yapıları, hepsi(adli yargıda )hukuk fakültesi mezunu olmalarına rağmen tamamen farklıdır. Avukatların işleri mesleklerinde eskidikçe artar, arttıkça iyi bir gelir elde etmeye başlarlar. tabi piyasada zamanla tanınmak ve hakimlik ve savcık sınavını kazanmış arkadaşlarının belli yerlere gelmiş olması bunda önemli bir etkendir. Ama genel olarak yorucu ve bazı durumlarda aklı ve vicdanı karşı karşıya...

HasanBasri (32, İstanbul, Komiser)