Kullanıcı Adı: Şifre:
Sitemizde 761 üye 277 yorum 291 meslek 244 haber bulunmaktadır. İş defterinde ise 4103 başlık altında 4809 yorum bulunmaktadır.

Uzay Mühendisi

Mühendislik - Teknik

Hava ve uzay araçlarının her türlüsünün tasarımı ve yapımı, bunların kullanımı, yerden izlenmesi ve araçlarla haberleşme gibi konularla ilgilenen mühendislerin genel adıdır.
Uydu yer istasyonlarında, uzay ve bilgi teknolojileri laboratuarlarında, akademik eğitim kurumlarında çalışma olanağı bulabilmektedirler.Türliye'de TÜBİTAK, ASELSAN, ROKETSAN, Marmara Araştırma Enstitüsü uygun çalışma ortamları olarak göze çarpar.
Temel Bilimler, Temel Mühendislik, Temel Bilgisayar ve Programlama, Yapı, Akışkanlar, Elektronik ve Haberleşme, Yapay Zeka, Uzay Çevresi, Uydu ve Roketler gibi konularda eğitim görerek mühendis ünvanı kazanırlar.


Etiketler: uzay, roket, mühendis, ay, yörünge, MIR, Hubble, uzay istasyonu, uzay asansörü, uzay mekiği, apollo 11, challenger, nasa, cern, los alamos, neil armstrong, yuri gagarin

Uzay Mühendisi olan bazı üyelerimiz
Uzay Mühendisi fotoğrafları,resimleri
Tüm Fotoğrafları


Uzay Mühendisi hakkında yorumlar
2009-07-13 03:00:06

guzel ulkemin guzel insanları..uyutuldugumuzun en guzel resmi degil midir bu uzay muhendisligi bolumu..su siteye yorum yazmaya basladiktan sonra anladım ki (Abdullatif Sener'in dedigi gibi herkesin icinde biraz komunistlik oldugundan) icimdeki solcu yazacak ortam bekliyormus..yahu arkadaslar lutfen uzay muhendisi olan arkadaslar da aciklasinlar burada..bu ulke aselsan ve tubitak mam da dahil olarak neden bir uydu yapamaz kendi kendine..neden bu uzay muhendisi kardeslere imkan saglanmaz ve dahi gelin bu islerin merkezini kuruyoruz sizi de basina geciriyoruz denilmez..daha dun financial...

gultaslky (33, İstanbul, Akademisyen)