Kullanıcı Adı: Şifre:
Sitemizde 761 üye 277 yorum 291 meslek 244 haber bulunmaktadır. İş defterinde ise 4103 başlık altında 4809 yorum bulunmaktadır.

Marangoz

Üretim

Ağaç menşeli veya Ahşap malzemeleri, müşterilerinin isteğine göre işleyerek ve şekillendiren kişilerin genel adıdır.
Şerit testere, daire testere, planya, kalınlık ve freze makineleri, keser, çekiç, rende, testere, törpü, matkap, zımpara gibi elektrikli ve mekanik el aletleri, metre, su terazisi, kumpas başlıca kullandıkları el aletleridir.
Tüm mesleki eğitim merkezlerinin 'Doğramacılık' bölümünde ve teknik lise, endüstri meslek lisesi, çok programlı liselerin mobilya ve dekorasyon bölümünde eğitim görebilmektedirler.


Etiketler: Şerit testere, daire testere, planya, kalınlık ve freze makineleri, keser, çekiç, rende, testere, törpü, matkap, zımpara gibi elektrikli ve mekanik el aletleri, metre, su terazisi, kumpas, doğramacılık, çıraklık, ahşap, eskitme, ağaç

Marangoz olan bazı üyelerimiz

reglerdetr

40, Kayseri

beys112

65, İstanbul

ahmetkl

55, İstanbul

Marangoz fotoğrafları,resimleri
Tüm Fotoğrafları


Marangoz hakkında yorumlar
2009-07-30 13:35:19

Maalesef öyle olacak! Şimdiden öyle olmaya başlamadı mı zaten. Belki mobilyada henüz tam olarak başlamadı ama marangozların eski değerlerine kavuşacakları günler çok uzak değil. Ama kastettiğim klasik marangozlar değil. Kastım genel olarak el emeği içeren ve de çağın gereksinim ve beklentilerini karşılayan marangozlar. Yani herşeyde olduğu gibi marangozların da kendilerini yenileyen ve geliştirenleri eski değerine yeniden kavuşacak.

ran (35, İstanbul, Endüstri Mühendisi)

2009-07-29 19:35:11

Sanırım bir süre sonra Peter Drucker'ın dediği yere gidecek dünya.Diyor ki bir süre sonra köy yumurtası, halis bal, terzinin diktiği elbiseler, marangoz elinden çıkmış koltukları arıyor olacağız..Belki de artık bunlar niş olarak adlandırılacak..ilgilenenlere duyurulur..

gultaslky (33, İstanbul, Akademisyen)

2009-07-29 19:30:21

Terzilerin kaderini paylaşan insanlar bence marangozlar. Seri üretimin, cost minimization'ın mağdurları... Ama hala bilen bilir kıymetini... Fabrikasyon amerikan kapılardansa oymalı masif kapının, 52 ye 6 drop takım elbisedense terzinin 3 haftada diktiği elbisenin kıymetini bilen bilir...

akg (34, İstanbul, Endüstri Mühendisi)